Logowanie


               
Polish English French German Italian Russian Spanish
tety-i-prezentacje-red-160
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

W Salonie

Start ABC Ogrodu Porady Redakcji Zrób to sam: Betonowe doniczki do ogrodu cz.2. - galeria pomysłów
Zrób to sam: Betonowe doniczki do ogrodu cz.2. - galeria pomysłów PDF Drukuj Email
Paulina Hernandez   
środa, 06 czerwca 2012 12:36
Odsłon: 10458

Skoro już wiesz jak wykonać podstawowe kroki w celu wykonania cementowej doniczki, przejdź do drugiej części artykułu, w którym znajdziesz wiele inspiracji na donice, świeczniki, poidełka i wiele innych elementów, które możesz wykonać własnoręcznie przy użyciu tej techniki.


doniczki-z-cementu-9

Dzięki tej prostej metodzie możesz wykonać niezliczoną ilość kształtów przy użyciu prostych i tanich materiałów. Wybierz takie kształty pojemników, które najlepiej współgrają ze stylem twojego ogrodu. Upewnij się także, czy rośliny czują się w nich komfortowo. Oo tym jak doniczka całkowicie wyschnie, warto wywiercić w jej dnie otwór dla odpływu wody. Można tez pomyśleć o tym zawczasu i umieścić pod mniejszą foremką kawałek korka od wina lub skrawek pianki, który utworzy otwór w gotowej doniczce. Podczas podlewania roślin cement będzie ciemniał, ponieważ m=posiada strukturę porowatą. Wraz z wyschnięciem wody, powróci do swojego pierwotnego koloru.

doniczki-z-cementu-10

Doskonałą praktyką przy wykonywaniu pojemników z cementu, jest rozpoczęcie eksperymentów od niewielkich przedmiotów, takich jak np. świeczniki. Do ich stworzenia można użyć pustych pojemników po jogurtach albo margarynie. Zamiast małej formy, do wypełnionego cementem pojemnika można od razu włożyć świeczkę. Warto ją jednak wcześniej naoliwić, tak aby po wypaleniu, w jej miejsce można było wsadzić nową.

doniczki-z-cementu-11

Cement jest niezwykle elastycznym materiałem, z łatwością można go użyć dla podkreślenia charakteru wystroju ogrodu. Zaokrąglone, organiczne formy doniczek doskonale podkreślą zieleńce zainspirowane wiejską sielanką, podczas gdy te o geometrycznych, ostrych kształtach idealnie podkreślą styl nowoczesnego ogrodu miejskiego. Wczesną wiosną możemy umieścić w nich rośliny cebulowe, których delikatne kwiaty doskonale skomponują się z szorstkością cementu. Kolorowe rośliny jednoroczne ozdobią doniczki latem i wczesną jesienią. Tworząc swoje doniczki pamiętaj, aby otwory pozwalały roślinie swobodnie rozwinąć swój system korzeniowy.

doniczki-z-cementu-12

Innym pomysłem jest wykonanie płytkiego poidełka dla ptaków, bardzo organicznego w swoim wyglądzie i funkcjonalnego. W tym celu potrzebować będziesz większych i płytszych pojemników. Otwór w takim poidełku nie musi być głęboki. Warto też wypełnić gotowe poidełko obłymi kamieniami. Inną dekoracją mogą być kawałki potłuczonego szkła lub luster, które umieszczone na dnie poidełka będą wspaniale odbijać słoneczne promienie.

doniczki-z-cementu-13

Kiedy nabierzesz już wprawy w pracy z cementem, warto rozpocząć eksperymenty z większymi elementami wystroju ogrodu, wykonanymi właśnie z tego materiał. Przykładem takiego projektu może być prosta, ale niezwykle elegancka ławka. W celu jej wykonanie potrzebna będzie forma zbudowana ze sklejki. Gotowa ławka będzie nieco ciężka, dlatego warto znaleźć dla niej stałe miejsce ekspozycji. Dzięki dodaniu kilku miękkich poduszek, stanie się ona upragnionym miejscem relaksu w ogrodzie. Może tez posłużyć jako miejsce ekspozycji wykonanych wcześniej doniczek.

Źródło: Better Home & Gardens


 

  

Ostatnio dodane

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11


Książki

News image

Nowość wydawnicza: Ogródki skalne: Budowa i pielęgnacja - Angela Beck

Targi, szkolenia ...

No current events.

Humor tygodnia


- Dziary -